bulthaup – iSaloni 2016 – magiczny wieczór z najlepszą kuchnią

Podczas iSaloni otrzymałyśmy zaproszenie na ekskluzywny event bulthaup, połączony z prezentacją najnowszej kolekcji. Już sam fakt, że nie miał on odbywać się w showroomie na Via Durini, lecz w kościele San Carpoforo, znajdującym się w najbardziej designerskiej dzielnicy Mediolanu, przyprawiało nas o dreszczyk emocji. Czy szykuje nam się wielka odsłona nowego oblicza bulthaup?  Przekonajcie się sami!

W prawie całkowitej ciemności, wieczór rozpoczął się od rozgrzewającego przemówienia Marca O.Eckerta, dyrektora generalnego bulthaup.

„Zdefiniowaliśmy kuchnię na nowo – mówił – według aktualnego socjalno – kulturowego klucza. W dzisiejszych czasach nie przykładamy tak wielkiej uwagi do gotowania i przyrządzania potraw, co do komunikacji ( biesiadowania) odbywającego się przy stole. Bulthaup umieścił stół w centrum kuchni. Zmienił perspektywę postrzegania przestrzeni na taką jaką mają osoby zasiadające za nim.”

Były kościół San Carpoforo w mediolańskiej „dzielnicy designu” – Brera – idealna scenografia dla prezentacji nowych elementów kuchni bulthaup.

Niecierpliwe oczekiwanie na rozpoczęcie się wieczoru przed budynkiem

rozmowy przy stole

Stół jako najważniejsze miejsce – również podczas tego wieczoru

Świetni kucharze z trzema gwiazdkami Michelin’a „w herbie”, niesamowite potrawy – w końcu bulthaup to gotowanie!

We właściwy nastrój wprawiła nas przepiękna muzyka duetu Graziella Schazad (Berlin) i Haile Dasta (Paryż). Jak się później okazało, Graziella jest w 1/4 Polką:)

Jak zawsze dopełnieniem prezentowanych kuchni były meble tapicerowane pyszną skórą; marka Carl Hansen.

Nowy bulthaup to przede wszystkim elementy sprawiające, że kuchnia staje się coraz bardziej częścią salonu, a nie odseparowanym od reszty domu laboratorium. Przesuwne panele, chowające się za zabudową wysoką, pozwalające ukryć cały „gotujący osprzęt” są bardzo na czasie! Do tego nowe rozwiązania „lewitujących” blatów, panele ścienne z papieru japońskiego (love it!),  scalenie płyty indukcyjnej z blat, stanowią bardzo dobre uzupełnienie dotychczasowej oferty.

 Sporo z prezentowanych rzeczy może stać się odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów, poszukujących możliwości ukrycia kuchni czy przynajmniej „udomowienia”szafek wiszących nad blatem.

System b1, często nazywany systemem dla młodych, został rozszerzony o nową wyspę, wizualnie trochę nawiązującą do bulthaup Kitchen Workbench z końca lat 80-tych. Jednak nowa wyspa to coś więcej niż blat roboczy i stelaż – jej elementami można się bawić, układając je jak klocki Lego, zależnie od potrzeb i sytuacji.

Na imprezie została zaprezentowana nowa linia mebli B+, gotowych elementów, które mogą być wyposażeniem nie tylko kuchni – czyli coś, czego bulthaup jeszcze nie robił. Są to elementy ruchome – głównie stoły i stołki pomocnicze, które mogą być osobnymi elementami czy uzupełnieniem pozostałych serii, jak i elementy wiszące. Szczególnie na uwagę zasługuje nowy stół ze szklanym blatem, w którym ukryte są pola indukcyjne, a także nowy element wiszący, który może być pochłaniaczem.

Nowy system przesuwnych elementów chowających się za zabudową i obłędne panele naścienne z impregnowanego papieru japońskiego

Detal zupełnie nowego blatu płynnie przechodzącego w zlewozmywak – więcej informacji na stronie projektanta http://www.relvaokellermann.com/project/working-plate/

Nowe „meble” bulthaup b+; w tle nowy system b3

Element wiszący nazywany „Butterfly” – tu w wersji jako oprawa oświetleniowa nad stołem z serii b+, docelowo będzie również służył jako okap

Nowa wyspa dla systemu b1

Nowe wykończenia materiałowe w systemie bulthaup b3 i absolutnie rewelacyjne podświetlenie paneli naściennych listwami LED

Więcej informacji o nowościach w kuchniach bulthaup możecie zobaczyć tutaj > bulthaup Milan 2016