MINOTTI – iSaloni 2016 – spotkanie z najlepszym, włoskim designem

Rozsiądźcie się wygodnie z kubkiem porannej kawy, już za chwilę odbędziecie spotkanie z esencją włoskiego wzornictwa pod postacią najnowszej kolekcji marki Minotti Sp.A. 

W jaką nutę może uderzyć istniejąca od lat 50’tych, kultowa meblowa marka? Wypuszczanie na rynek co roku nowego zestawu mebli wiąże się nie tylko ze stworzeniem zgrabnych połączeń  obiektowo – materiałowych, ale przede wszystkim z wykreowaniem całej „filozofii” jaką zostanie otoczona kolekcja.


Pierwszą rzeczą, która skupia nasz wzrok po wejściu na stand Minotti to monumentalne, białe ślimaki spiralnie kręconych schodów oraz mnóstwo zieleni. Stoisko jest tak zaplanowane, że trajektoria pieszego pasażu biegnie przez jego środek. Innymi słowy nie da się przekroczyć hali nie przechodząc przez stand Minotti.

Wertykalne płaszczyzny ścian, z wyważonym, geometrycznym podziałem. Duża ilość szklenia, nieziemskiej urody dynamiczne tkaniny i skrupulatnie rozmieszczone „plamy” zieleni. Majstersztyk! Stylizacja przywodzi na myśl połączenie nowojorskiego penthouse’a oraz japońskiego ogrodu.

Minotti – iSaloni 2016 stand

Geometryczna boazeria, fornirowane panele i wstawki z brązu.

Powtórzenie geometrycznego podziału na ścianie pokrytej tkaniną.

Foteliki Creed o mocno japońskich „konotacjach”.

Sofa Freeman lounge, w nowej „garniturowej” tkaninie z przeszyciami ze skóry.

Po raz kolejny Minotti chyli czoła przed modowym światem. Ze szlachetnych tkanin obiciowych niejedna z nas chciałaby uszyć sobie elegancką garsonkę. W tym roku Rodolfo Dordoni wprowadził do panteonu oferowanych przez markę wykończeń brąz. Ten subtelny, ciepły materiał pięknie koresponduje z głównym, błękitnym nurtem kolorystycznym tkanin obiciowych.

Jak co roku Minotti stworzył dwie kolekcje sof: pierwszą CREED – klasyczną, „butikową” o obłych kształtach; drugą – FREEMAN – dynamiczną i zgeometryzowaną.

Rozlewającą się formę nowego stolika JACOB podkreśla piękny kamień -BARDIGLIO NUVOLATO- wprowadzony w tym roku do oferty.

Sofa Freeman z absolutnie nieziemskim systemem nowych, puchowych wypełnień.

Foteliki Creed w tkaninie dekoracyjnej nawiązującej do apaszek Hermes’a.

Tegoroczna kompozycja sof, stolików kawowych i foteli.

Wisienką na torcie jest kolekcja tkanin dekoracyjnych nawiązująca do apaszek Hermes’a. Klasyczny motyw plecionego łańcucha wygląda zabójczo na siedzisku i oparciu fotela.

Sesję zdjęciową z najnowszą kolekcją Minotti Sp.A możecie zobaczyć tutaj > Minotti 2016